+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź
slide
slide

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych to bezpieczny i skuteczny zabieg polegający na wycięciu zmienionych chorobowo zmian skórnych m.in. znamion barwnikowych.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Łódź

 • Home
 • Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków Łódź - gdzie najlepiej?

Zdarza się, że różne zmiany skórne, w tym kurzajki, brodawki, plamy, pieprzyki czy włókniaki są powodem do zmartwień ze względu na nieestetyczny wygląd, obniżając samoocenę i poczucie własnej wartości człowieka. Bywa jednak i tak, że zmiany te nie wiążą się jedynie z wyglądem i mogą dawać początek poważnym chorobom, jakim jest na przykład nowotwór, dlatego tak ważne jest regularne kontrolowanie niepokojących znamion na swoim ciele.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych na ciele to najskuteczniejsza metoda pozbycia się tego rodzaju problemu skórnego. Daje ona możliwość skutecznego pozbycia się niechcianych pieprzyków oraz zbadania usuniętych zmian, po to, by wykluczyć ewentualny nowotwór.

Sprawne usuwanie pieprzyków pomaga nie tylko na skuteczne pozbycie się nieestetycznie wyglądających znamion, ale i na zadbanie o stan swojego zdrowia odpowiednio wcześnie. Usuwanie pieprzyka jest wtedy bardzo dobrym pomysłem, jeżeli uznamy, że jest on w drażniącym nas miejscu a na domiar złego dziwnie wygląda.

Wszystkie działania przeprowadzane w naszym gabinecie są profesjonalne i wykonywane pod okiem doświadczonych specjalistów po to, by uratować miliony ludzi przed chorobami nowotworowymi skóry.

Chirurgicznie usuwanie zmian skórnych Łódź – na czym polega zabieg?

Sam zabieg jakim jest chirurgiczne usuwanie znamion skórnych w Łodzi przeprowadza doświadczony lekarz, którego zadaniem jest nacięcie skóry wokół zmiany, usunięcie zmiany oraz nałożenie szwów warstwowych (szwy na tkance podskórnej i skórze). Po założeniu szwów na ranę zakłada się opatrunek, a wyciętą zmianę skórną przesyła się do laboratorium na badanie histopatologiczne. Pacjent jeszcze tego samego dnia zostaje wypisany do domu.

Cały zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny dla pacjenta za sprawą zastosowania miejscowego znieczulenia.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź – wskazania do zabiegu

Zaleceniem do wykonania zabiegu jakim jest chirurgiczne usuwanie zmian skórnych, są wszelkie zmiany skórne barwnikowe, które są nietypowe – zmieniły swój kształt, kolor czy rozmiar. W przypadku usuwania pieprzyka wykonuje się również często badanie histopatologiczne wyciętej już zmiany, by sprawdzić czy nie ma ona podłoża nowotworowego.

Bywa i tak, że chęć usunięcia zmian skórnych podszyta jest tylko względami estetycznymi. W takim wypadku również należy skonsultować się z lekarzem, w celu oceny charakteru zmiany. Zmiany, które wycinane są chirurgicznie to:

 • brodawki,
 • znamiona barwnikowe (pieprzyki),
 • kępki żółte,
 • kaszaki,
 • włókniaki,
 • naczyniaki,
 • tłuszczaki.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź - jak przygotować się do zabiegu?

Podczas konsultacji lekarskiej kwalifikującej do zabiegu usunięcia zmian skórnych, lekarz przekazuje pacjentowi zalecenia przed zabiegiem. W trakcie wywiadu należy powiadomić specjalistę o wszystkich przyjmowanych lekach lub preparatach leczniczych, również tych, dostępnych bez recepty. Należy bezwzględnie zastosować się do przekazanych zaleceń przez zabiegiem, a jeśli skóra, na której znajduje się znamię, które będzie usuwane jest owłosiona, należy to miejsce ogolić.

Gdy lekarz nie wykryje żadnych nieprawidłowości i nie będzie miał żadnych wątpliwości co do przeprowadzenia zabiegu, wtedy usuwanie pieprzyka lub innych zmian skórnych wykonuje w miejscowym znieczuleniu. Zdarza się jednak, że lekarze zlecają wykonanie rutynowych badań przed usunięciem znamion lub w razie dodatkowych wątpliwości badania uzupełniające takie jak RTG płuc, USG jamy brzusznej czy EKG serca. Może również zostać zlecone badanie krwi – podstawowa morfologia czy badanie krzepliwości krwi. Wszystko to po to, by mieć całkowitą pewność, że pacjent będzie w pełni bezpieczny podczas usuwania znamion.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź - przebieg zabiegu

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków (zmian barwnikowych) przeprowadza się na znieczuleniu miejscowym. Jest to znieczulenie nasiękowe z wykorzystaniem lidokainy. Znieczulenie podaje się przez cienką igłę, która wstrzykiwana jest pod skórę.

Jak wspominaliśmy już wcześniej sam zabieg nie jest skomplikowany i polega na nacięciu skóry wokół zmiany i usunięciu jej. Po zabiegu rana jest zaszywana, zdezynfekowana i nakładany jest opatrunek.

Po chirurgicznym usunięciu pieprzyka pacjent powinien zjawić się w gabinecie na konsultację oraz zdjęcie szwów. Przeważnie następuje to w 5-14 dniu po zabiegu, w zależności od indywidualnych predyspozycji do gojenia ran oraz decyzji lekarza.

Podczas gojenia rany należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza, by uniknąć ewentualnych powikłań. Może zdarzyć się również, że zostaną przepisane leki przeciwbólowe.

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków jest zabiegiem, który przeprowadza się raz i nie ma konieczności jego powtarzania. Tylko w przypadku, gdy zmiana po badaniu histopatologicznym okazuje się mieć postać nowotworową, pacjent musi podjąć dalsze kroki w leczeniu i zadbaniu o swoje zdrowie.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź – przeciwwskazania do zabiegu

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby nowotworowe (aktywne),
 • zmiany łuszczycowe i wszelkie zakażenia skórne w obrębie zabiegowym,
 • zaburzenia odporności,
 • skłonność do powstawania keloidów.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź - cena

Cena usuwania znamion skórnych jest zależna od wielu czynników, między innymi od:

 • wykorzystanej do zabiegu metody,
 • rodzaju zmiany,
 • ilości usuwanych znamion.

Końcową kwotę zabiegu ustala lekarz specjalista podczas wywiadu przez zabiegiem, biorąc oczywiście wszystkie powyższe zależności pod uwagę.

Należy pamiętać jednak, że w zależności od rodzaju i zaawansowania zmiany skórnej kwota ta może różnić się od siebie, jest ona jednak warta przyszłego życia w zdrowiu bez nowotworów.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych - zalecenia po zabiegu

Bardzo ważnym aspektem, po przeprowadzonym usuwaniu zmian skórnych jest należyte dbanie o miejsce, w którym znamię się znajdowało. Nie należy niepotrzebnie dotykać blizny aż do momentu zdjęcia szwów i stosować się do zaleceń przekazanych przez lekarza. Po koło czternastu dniach od wykonania zabiegu można dodatkowo stosować silikonowe środki, które zmniejszą ryzyko powstania zrostu.

Pierwsze dwa tygodnie po usunięciu blizny muszą upłynąć w abstynencji alkoholowej, a przez aż cześć tygodni nie można się opalać. W przypadku, gdy lekarz miał podejrzenie, że usuwana zmiana może mieć podłoże nowotworowe konieczne jest przeprowadzenie badania histopatologicznego wyciętej zmiany.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź - efekt zabiegu

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych to zabieg, który cechuje się wysoką precyzją, dlatego, by po jego zakończeniu pozostał jak najmniej widoczny ślad. Jednak to, jak zagoi się miejsce, w którym znajdował się pieprzyk w dużej mierze zależy od zdolności organizmu do regeneracji i tego, jak pacjent będzie dbał o ranę.

Usuwanie pieprzyków za pomocą metody chirurgicznej pozwala na pozbycie się wszystkich niechcianych pieprzyków już podczas jednej wizyty, a sam zabieg jest krótki i bezbolesny. Blizny powstałe po wycięciu znamion z czasem stopniowo zanikają i rozjaśniają się, a w efekcie są bardzo mało widoczne.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA