+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Chopina 11, 40-093 Katowice
slide
slide

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych to skuteczny, trwały i bezpieczny sposób na pozbycie się nieestetycznych i uciążliwych brodawek, tłuszczaków, włókniaków i znamion barwnikowych.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Katowice

  • Home
  • Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków Katowice – kiedy zdecydować się na zabieg?

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków – znanych jako zmiany barwnikowe - to jedyna bezpieczna opcja pozbycia się tego typu znamion. Usuwanie pieprzyka gwarantuje pozbycie się niechcianej zmiany na skórze, a co ważniejsze – usunięta zmiana zostaje poddana badaniu histopatologicznemu, dzięki, któremu może zostać określony charakter zmiany. Dla przykładu, czerniaki we wczesnej fazie, mogą łudząco przypominać zwykłego pieprzyka. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu jakim jest chirurgiczne usuwanie pieprzyków warto wykonać badanie dermatoskopowe, które zakwalifikuje nietypowe zmiany skórne do usunięcia ich chirurgicznie.

Metody usuwania znamion skórnych

Nasz gabinet stosuje tylko całkowicie bezpieczne i najbardziej efektywne metody usuwania zmian skórnych. Dzięki temu ryzyko pojawienia się powikłań takich jak trudno gojące się blizny, zmniejszane jest do minimum. Każda zmiana skórna usuwana jest pod bacznym okiem wykwalifikowanej kadry, która specjalizuje się w dermatoskopowej ocenie znamion i ich bezpiecznemu usuwaniu. Do metod stosowanych w naszym gabinecie zaliczamy:

  • zabiegi z wykorzystaniem lasera,
  • chirurgiczne usuwanie znamion skórnych.

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków - dlaczego usuwa się znamiona?

Pieprzyki na ciele człowieka, które nazywa się znamionami barwnikowymi, są to zmiany skórne, które powstały w wyniku namnażania się komórek barwnikowych w skórze, tak zwanych melanocytów. Część pieprzyków mamy od urodzenia i są to tak zwane znamiona wrodzone. Inne jednak – nabyte, tworzą się najczęściej ze względu na nadmierną ekspozycję skóry na słońce (promieniowanie UVB i UVA). Większość z tych zmian ma na szczęście łagodny charakter i ich powstanie nie prowadzi do poważnych konsekwencji. Może się jednak zdarzyć, że znamiona te przekształcą się w groźnego czerniaka, głównie za sprawą wizyt w solarium, słońca czy skaleczenia tych miejsc. Rzadziej jest to uwarunkowane genetycznie.

Zwyczajny pieprzyk może przekształcić się w czerniaka nawet w ciągu kilku miesięcy. Przez kolejne miesiące czerniak rozwija się w głąb skóry, by finalnie dotrzeć do krwiobiegu człowieka. Dociera do węzłów chłonnych skąd może przedostać się do całego organizmu. Niestety, czerniak jest agresywny i ma postać złośliwą, co oznacza, że atakuje coraz to kolejne narządy w ciele człowieka, takie jak płuca, wątrobę czy nawet mózg. Następuje to bardzo szybko, dlatego tak ważna jest wczesna diagnoza podejrzanych znamion i usunięcie ich, nawet zmian jednostkowych. Usuwanie pieprzyka jest w tej sytuacji bardzo dobrym posunięciem.

Ważnym aspektem jest samodzielna kontrola znamion barwnikowych na ciele oraz regularne wizyty u specjalisty. Jeśli zauważysz niepokojące zmiany w pieprzykach na swoim ciele (ciemniejszy kolor, zmiana kształtu czy koloru), niezwłocznie udaj się na badanie dermatoskopijne, by wykluczyć ewentualne zagrożenie. Jeżeli natomiast część zmian będzie kwalifikować się do usunięcia, lekarz skieruje Cię na zabieg wycięcia tych znamion. W następnej kolejności, wycięte znamiona zostaną przebadane, abyś mógł dowiedzieć się czy wszystko jest już w porządku.

Zdarza się również, że ludzie decydują się na usuwanie pieprzyka tylko i wyłącznie z przyczyn estetycznych, by poprawić swój wygląd, poczucie własnej wartości i samoocenę.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice – wskazania do zabiegu

  • znamiona barwnikowe, które są w miejscu często podrażnianym, urażanym, drapanym,
  • znamiona barwnikowe o niepokojącym i nietypowym obrazie dermospkopowym,
  • znamiona barwnikowe rosnące, które w trakcie powstania zmieniają swój kolor, kształt czy wielkość.

Powszechnie wiadomo, że każda zmiana na skórze może być niebezpieczna i prowadzić do zachorowania na nowotwór, dlatego należy kontrolować te zmiany u dermatologa lub u chirurga onkologa. Wycinać należy również te zmiany, które pojawiły się w miejscach narażonych na częste obtarcia, swędzą lub krwawią. W naszym gabinecie chirurgicznym oferujemy profesjonalne konsultacje dermatologiczne oraz bezpieczne usuwanie znaniom z wykorzystaniem nowoczesnych metod.

Czy usuwanie znamion skórnych na twarzy jest bezpieczne?

Chcąc pozbyć się pieprzyków z twarzy lub innym miejsc, tylko i wyłącznie w celach estetycznych, nie można tak po prostu pójść na zabieg. Procedura jest podobna jak w innych przypadkach – należy umówić się na konsultację dermatoskopową lub wideodermatoskopową, by lekarz specjalista dokładnie obejrzał zmianę skórną i zadecydował czy kwalifikuje się ona do usunięcia metodą chirurgiczną lub niechirurgiczną.

By mieć stuprocentową pewność, że zabieg jakim jest usuwanie pieprzyków nie przyniesie za sobą przykrych konsekwencji, należy przeprowadzić go tylko w specjalistycznym gabinecie chirurgicznym lub dermatologicznym. Usuwanie tego typu zmian u kosmetyczki nie jest dobrym pomysłem. Kosmetyczka nie jest odpowiednio przeszkolona pod tym względem, dodatkowo nie będzie w stanie rzetelnie ocenić, czy znamię może mieć podłoże nowotworowe.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice – przeciwwskazania do zabiegu

  • przyjmowanie witaminy A doustnie (acytretyna, izotertinoina), ze względu na możliwe wystąpienie skutku ubocznego jej przyjmowania, jakim jest trudność w gojeniu ran,
  • trwające infekcje bakteryjne i wirusowe, takie jak opryszczka,
  • zażywanie leków rozrzedzających krew (Acenocumarol lub Polocard)

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice – przebieg zabiegu

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych wykonuje się ze znieczuleniem miejscowym. Znamię oraz kawałek zdrowej skóry wycina się skalpelem, po czym na powstałą ranę zakłada się szwy oraz opatrunek. Zabezpieczoną usuniętą zmianę skórną poddaje się analizie histopatologicznej, by wykluczyć ewentualne pojawienie się nowotworu. Ważnym jest to, by mieć na uwadze, że po chirurgicznym usunięciu zmiany pozostanie mniej lub bardziej zauważalna blizna.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice – postępowanie po zabiegu

Po wykonanym zabiegu, do czasu zdjęcia szwów, nie należy brać kąpieli, a jedynie prysznic. Rana po prysznicu powinna zostać dokładnie osuszona oraz zdezynfekowana Octeniseptem, a następnie należy nałożyć opatrunek. Dodatkowo, by zwiększyć efektywność gojenia rany, nie zaleca się wykonywać ćwiczeń oraz szybkich i gwałtownych ruchów, zwłaszcza tych rozciągających.

Jeżeli tak zaleci lekarz, należy również stawić się w gabinecie w wyznaczonym terminie na zdjęcie szwów.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych cena i możliwe efekty uboczne

Miejsce, które zostało poddane zabiegowi, po jego zakończeniu przez kilka dni może być nieco spuchnięte. Metoda ta – jeśli nie ma przeciwwskazań – jest jednak w pełni bezpieczna i wykonywana tylko przez lekarzy specjalistów, co daje gwarancję najwyższej satysfakcji.

Wszystkie metody usuwania znamion na skórze wykonywane w naszym gabinecie są bezpieczne, a wybór metody zależy od rodzaju znamion oraz od wyników wnikliwych analiz i badań, które przeprowadzane są przed rozpoczęciem usuwania zmian. Szczególne znaczenie mają tu: lokalizacja, rozmiar i rodzaj zmiany skórnej oraz ewentualna skłonność do bliznowców. Zaznaczamy jednak ponownie, że wszystkie zabiegi są w pełni bezpieczne.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA