Cennik E-recepta za 0zł!
+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa

Problemy skórne kobiet po 40 roku życia i zabiegi idealne dla 40+

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Problemy skórne kobiet po 40 roku życia i zabiegi idealne dla 40+

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Problemy skórne kobiet po 40 roku życia i zabiegi idealne dla 40+

  • Home
  • Blog
  • Problemy skórne kobiet po 40 roku życia i zabiegi idealne dla 40+

Opublikowano: 8 stycznia 2022 | Aktualności

Skóra w każdym wieku wymaga odpowiedniej pielęgnacji, również skóra dojrzałych kobiet. Na to jak wygląda nasza skóra wpływa nie tylko nasz wiek i naturalne procesy starzenia, lecz również choroby, zmiany hormonalne oraz tryb życia, który prowadzimy. Szacuje się, że w ciągu pierwszych pięciu lat od menopauzy skóra kobiety traci nawet 30% kolagenu. Powoduje to widoczne starzenie się skóry, ze względu na mniejszą elastyczność i pofałdowanie skóry. 

O menopauzie mówimy, gdy stężenie estrogenu znacząco się obniża, co skutkuje między innymi zaprzestaniem owulacji. Estrogeny to hormony odpowiedzialne również za syntezę w naszym ciele kwasu hialuronowego, kolagenu, melaminy, keratyny oraz lipidów skóry. Poza zaprzestaniem miesiączkowania objawami menopauzy są również uderzenia gorąca, sucha i swędząca skóra, zaczerwienieni w okolicy twarzy, szyi oraz dekoltu. Paznokcie stają się bardziej łamliwe, a włosy pozbawione blasku. 

Na kondycję naszej skóry ma również wpływ starzenia genetycznego, które co prawda przebiega powoli, może jednak przyspieszyć ze względu na niezdrowy styl życia, brak ruchu, złą dietę, palenie papierosów, nadmierne opalanie czy przewlekły stres.

Co charakteryzuje skórę 40+?

Wygląd skóry kobiety po czterdziestym roku życia zależy w dużej mierze od tego jak pielęgnowała ona cerę przez wszystkie poprzednie lata. Na kondycję cery wpływają również skłonności genetyczne oraz czynniki zewnętrzne takie jak zanieczyszczenie powietrza, promienie słoneczne czy wiele mroźnych dni w ciągu roku. Skóra często dość wyraźnie zmienia swój wygląd, staje się mniej elastyczna, pozbawiona blasku, pojawiają się przebarwienia skórne. Często dochodzi do odwodnienia, zmarszczki stają się liczniejsze, głębsze, bardziej widoczne – grawitacja jest dla nas mniej łaskawa. Również zmiany związane z menopauzą mają wpływ na wyraźnie widoczne starzenie się skóry.

Jakie potrzeby ma skóra 40+?

Głównymi potrzebami, które ma cera kobiety po 40stce to nawilżenie i odpowiednie oczyszczanie. Warto używać zatem kosmetyków na bazie kwasu hialuronowego, retinolu czy witaminach E, C oraz A. Zadaniem tych składników odżywczych zawartych w kosmetykach jest nawilżenie nawet głębszych warstw skóry oraz pobudzenie skóry do regeneracji i odnowy. Ważnym aspektem pielęgnacji skóry dojrzałej jest dbanie o delikatne okolice oczu, bowiem skóra w tych okolicach jest delikatniejsza i cieńsza niż skóra reszty twarzy. Przez to jest ona bardziej podatna na procesy starzenia – to właśnie wokół oczu pojawiają się najczęściej pierwsze zmarszczki. Dlatego tak ważne jest to, by stałymi elementami kosmetyczki kobiety z cerą dojrzałą był dobry krem pod oczy oraz krem do cery dojrzałej zawierający dobroczynne składniki odżywcze. Jeżeli jednak pełna i codzienna pielęgnacja cery nie przynosi choć trochę oczekiwanych efektów, być może warto jest podjąć się kosmetycznych lub chirurgicznych zabiegów poprawiających witalność skóry.

Decydując się na zabiegi medycy estetycznej warto postawić na te, które pobudzą skórę do regeneracji, do zwiększenia włókien kolagenowych w tkance skórnej. Kobiety po czterdziestym roku życia najczęściej uskarżają się na małą elastyczność cery, na zwiększoną widoczność zmarszczek oraz na utracenie blasku przez skórę. Zanikanie włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego zawartego w skórze doprowadza do osłabienia naczyń krwionośnych, co z kolei powoduje pękanie naczynek i powstawanie tak zwanych pajączków. To kolejne problemy, z którymi zgłaszają się posiadaczki cery dojrzałej.

W przypadku znacząco zmniejszonej elastyczności skóry, warto zdecydować się na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, który widocznie odmłodzi skórę i wypełni zmarszczki. Jeżeli skóra jest naprawdę wiotka, a kobieta czuje się źle i wygląd skóry nie poprawia się, mimo odpowiedniej pielęgnacji oraz zabiegom kosmetycznym, można zdecydować się na nieco bardziej kontrowersyjną metodę jaką są nici liftingujące. Jest to zabieg inwazyjny, który polega na umieszczeniu pod skórą „siatki” nici chirurgicznych, które będą podtrzymywały skórę niczym rusztowanie. Zabieg ten dobrze sprawdza się w połączeniu z dobranymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Zabiegi pomocnicze zwiększają jego skuteczność i przedłużają efekty. Kolejnymi zabiegami, które dobrze działają na poprawę wyglądu skóry są mezoterapia igłowa, mikronakłuwanie czy terapia frakcyjna. W okresie, gdy słońca jest zdecydowanie mniej warto zdecydować się na peelingi – mechaniczne bądź chemiczne. Wiele klientek ceni sobie również zabieg laserowego ujędrniania skóry, gdyż przynosi ono naprawdę widoczne efekty w krótkim czasie.

W gąszczu tak wielu możliwości poprawiających wygląd naszej dojrzałej skóry nie należy jednak zapominać, że jej odpowiednie odżywienie jest sprawą najważniejszą.

Jakie zabiegi idealnie sprawdzą się dla skóry 40-latki?

Poniżej przedstawiamy przykładowe zabiegi, które naszym zdaniem idealnie wpasują się w potrzeby dojrzałej cery każdej kobiety:

  1. Peeling laserowy – jak wiadomo kluczową sprawą w pielęgnacji cery dojrzałej jest jej oczyszczanie. Peelingi świetnie sprawdzają się w złuszczaniu martwego naskórka, dzięki czemu zregenerowana skóra nabiera więcej blasku i witalności. Stosowanie peelingów chemicznych pozwala na kontrolowane złuszczanie skóry substancjami o różnym stężeniu, w zależności od rodzaju i potrzeb cery. Profesjonalne preparaty chemiczne w odróżnieniu od peelingów dostępnych w drogeriach wnikają również w głąb skóry, pobudzając ją do bardziej intensywnej regeneracji. Peelingi laserowe wnikają do najgłębszych warstw skóry powodując naprawdę intensywną regenerację skóry, zwiększenie ilości włókien kolagenowych oraz wyrównanie kolorytu skóry. Peelingi są idealne dla osób, które wolą poddawać się zabiegom nieinwazyjnym.
  2. Mezoterapia – zabieg ten zaliczamy już do zabiegów inwazyjnych, gdyż polega on na ostrzykiwaniu skóry w celu wprowadzenia pod jej powierzchnię substancji czynnej. Jednym z rodzajów substancji jest preparat pozyskany z płytek krwi pacjentki. Taki zabieg pozwala na odnowę naskórka, poprawę krążenia oraz na zwiększenie produkcji kolagenu w skórze. Mezoterapia oparta właśnie na wykorzystaniu krwi pacjenta poprawia również napięcie i elastyczność skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek, nawilża wszystkie warstwy skóry. 
  3. Lifting laserowy – jest to zabieg, który wykorzystuje działanie lasera i polega na pobudzeniu tkanki skórnej do intensywnej regeneracji i zwiększenia włókien kolagenowych. Wiązka laserowa ogrzewa tkankę skórną, przez co zaczyna ona intensywnie „działać”. Dochodzi przede wszystkim do ujędrnienia, odżywienia oraz widocznego odmłodzenia skóry. Efekty takiego zabiegu z wykorzystaniem lasera potrafią utrzymywać się nawet do kilku lat, wszystko zależy oczywiście od tego, jak kobieta będzie dbać o swoją skórę, nie należy również zapominać, że grawitacja działa na nas nieustająco i żaden zabieg nie gwarantuje efektów już do końca życia.