Cennik E-recepta za 0zł!
+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa

Jak ujędrnić wiotką skórę na brzuchu po ciąży?

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Jak ujędrnić wiotką skórę na brzuchu po ciąży?

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Jak ujędrnić wiotką skórę na brzuchu po ciąży?

  • Home
  • Blog
  • Jak ujędrnić wiotką skórę na brzuchu po ciąży?

Opublikowano: 7 sierpnia 2021 | Aktualności

Bardzo częstą pamiątką po ciąży jest pojawienie się zmian w wyglądzie skóry, szczególnie na brzuchu, która może być przyczyną kompleksów, obniżonego samopoczucia oraz zaniżonej samooceny. Niestety ze względu na duże rozciąganie skóry, traci ona swoją dawną elastyczność i jędrność. Taki stan odbija się później na intymnych relacjach między partnerami. Ze względu na niezadowolenie z wyglądu, kobieta zaczyna unikać partnera. Na szczęście taki stan jest odwracalny. Pomocne są zabiegi medycyny estetycznej.

Brzuch po porodzie

Młode mamy, szczególnie jeżeli jest to ich pierwsza ciąża, dziwią się, kiedy obserwując swój brzuch po porodzie, nie widzą poprawy jego wyglądu, a wręcz przeciwnie – są zaskoczone, że nie wraca on do swoich dawnych rozmiarów i kształtów. Typowy poporodowy brzuch jest pomarszczony, znajdują się na nim nadmiary wiszącej skóry, a sama tkanka podskórna nie znika w takim tempie, który kobieta by sobie życzyła. Niezadowolenie z wyglądu po porodzie potwierdza fakt, iż w wyszukiwarkach internetowych hasła związane z powrotem do dawnej kondycji i wyglądu, szczególnie w obrębie brzucha jest bardzo popularne. Kobiety już w początkowych tygodniach połogu szukają sposobów na skuteczne odchudzanie. Często zapomina się o tym, iż ciąża trwająca dziewięć miesięcy wywołuje radykalne zmiany w organizmie kobiecym. Potrzebuje on więc trochę czasu, aby się zregenerować i powrócić do dawnego stanu. Naturalnym procesem podczas połogu jest więc regeneracja i obkurczanie określonych tkanek, co może trwać kilka tygodni, a w niektórych przypadkach nawet kilka miesięcy. W tym czasie, o ile to możliwe, warto zadbać o dostosowaną do stanu kobiety aktywność fizyczną, zdrową dietę, odpoczynek i nawodnienie, ponieważ zdrowy tryb życia przyspieszy te działania.

Dlaczego po ciąży skóra na brzuchu i piersiach traci jędrność?

W kwestii zdeterminowania kobiecej figury wyróżnia się trzy podstawowe elementy, jakimi są: piersi, pośladki, a także brzuch. Są to też newralgiczne miejsca, w których dochodzi do największych zmian po okresie ciąży i na skutek porodu.

Kiedy skóra kobiety rozciąga się w wyniku ciąży, dochodzi do wzmożonej pracy włókien kolagenowych i elastynowych, które nadmiernie się rozciągają. Taki stan prowadzi do utraty jędrności. Należy jednak mieć świadomość, że w tym procesie istotne są także indywidualne predyspozycje ciała każdej osoby. Tym samym stopień zaawansowania zmian u wszystkich kobiet będzie w efekcie odmienny. Dodatkowe czynniki, jakie należy tutaj wymienić to stopień aktywności fizycznej przed ciążą, sposób odżywiania, higiena snu i odpoczynku, a także wcześniejsze ewentualne wahania ciężaru ciała.

Kolejnym problemem jest fakt, że łącznie z nadmiernym rozciąganiem skóry jest ona narażona na powstanie rozstępów, których późniejsze pozbycie się jest bardzo trudne. W tym przypadku również z pomocą przychodzi dobrodziejstwo medycyny estetycznej, która oferuje zabieg laserowego usuwania rozstępów i blizn.

Jak ujędrnić brzuch po ciąży?

Kiedy kobieta przejdzie przez połóg, po konsultacji z ginekologiem, może stopniowo wracać do dawnej aktywności fizycznej. Aby ujędrnić brzuch powinna dobrać takie ćwiczenia, które będą ukierunkowane na poprawę napięcia mięśni brzucha. Jeżeli po ciąży zostały dodatkowe kilogramy, odpowiednia aktywność z pewnością pomoże skorygować nadmierne obciążenie. Warto tutaj zadbać o nawodnienie i bogate w składniki odżywcze posiłki, szczególnie w sytuacji karmienia piersią. Dodatkową czynnością, która wzmocni działanie diety i ćwiczeń jest odpowiednia pielęgnacja. Nie mniej jednak najbardziej skutecznym rozwiązaniem, który gwarantuje ujędrnienie brzucha jest oferta medycyny estetycznej. Dzięki niej można odzyskać utracony młodzieńczy wygląd skóry, a także zredukować widoczność rozstępów i cellulitu.

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej warto skorzystać na brzuch po porodzie?

Na ten moment sposobem w największym stopniu poprawiającym jędrność skóry na brzuchu jest zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2, radiofrekwencja mikroigłowa oraz HIFU. Kiedy Pacjenta zdecyduje się na zabieg, powinna umówić się na konsultację z lekarzem, który oceni wyjściowy stan jej skóry, dobierze odpowiednią metodę leczenia, a także dostosuje odpowiednie parametry zabiegowe, takie jak np. ustawienia lasera. Istotnym elementem wizyty wstępnej jest również wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu. W ten sposób zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, dostosowany do indywidualnej sytuacji konkretnej osoby.

Laser frakcyjny CO2 – liposukcja laserowa

Jednym z najbardziej skutecznych, jak i najbardziej popularnych zabiegów ingerujących w wygląd brzucha jest zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2. Jest on szczególnie polecany przy problemach z wiszącą skórą na brzuchu. Efektem jego działania jest zwiększenie produkowanego przez organizm kolagenu, a także za jego pomocą organizm zmuszony jest do uruchomienia procesów odnowy. W ten sposób Pacjent po krótkiej chwili może cieszyć się bardziej napiętą skórą, a w przypadku rozstępów – ograniczeniem ich widoczności.

Proces przebudowy włókien kolagenowych trwa około 3-4 tygodnie. Tym samym po takim okresie można spodziewać się widoczności rezultatów zabiegu.

Liposukcja laserem CO2 jest dla Pacjenta całkowicie komfortowa i bezbolesna. Nowoczesne urządzenia wykorzystywane w gabinetach cieszących się renomą posiada odpowiednie zabezpieczenie chłodzące skórę podczas zabiegu.

Radiofrekwencja igłowa

Sposobem na schudnięcie po ciąży jest zastosowanie radiofrekwencji igłowej. Podczas tego zabiegu skóra jest nakłuwana, a następnie ogrzewana za pomocą fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej. Jest to metoda łącząca w sobie dwa zabiegi wykonywane w obrębie brzucha. Mikronakłucia tworzą niewielkie zranienia mobilizujące skórę do wzmożenia procesów regeneracji. Podczas radiofrekwencji fale radiowe podgrzewają skórę, doprowadzając do obkurczenia włókien kolagenowych, po to, aby doprowadzić do wytwarzania nowych. W efekcie skóra napina się.

HIFU

HIFU można porównać do liftingu modelującego sylwetkę. Za pomocą skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, technologia umożliwia ogrzewanie tkanek skóry na brzuchu łącznie z pobudzeniem naturalnych procesów regenerujących skórę. Dochodzi do namnażania się komórek kolagenowych, tkanka tłuszczowa rozbija się, a w efekcie dochodzi do napięcia i ujędrnienia skóry. Optymalne rezultaty po zabiegu HIFU uzyskuje się zwykle po serii dwóch zabiegów.

Profilaktyka to najlepszy sposób na to, aby przygotować skórę do ciąży.

Zarówno o swoją skórę, jak i sylwetkę powinno się zadbać jeszcze przed ciążą lub najpóźniej w okresie ciąży. Niezwykle istotne znaczenie ma zdrowy styl życia, uwzględniający zbilansowaną, zdrową dietę i ćwiczenia fizyczne. Warto jednak mieć na uwadze, że drugi czynnik determinujący stan skóry po porodzie to uwarunkowania genetyczne, które determinuje m.in. stopień elastyczności skóry, a także tendencję do powstawania blizn i rozstępów. Mimo, iż niekiedy ciąża powoduje późniejsze kompleksy związane z brakiem zadowolenia z wyglądu własnego ciała, to na szczęście można wziąć swój los we własne ręce i skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.